labais

 

Pieminekļa komunisma upuriem atklāšana Vašingtonā

 

 

2007. gada 12. jūnijā ASV galvaspilsētas Vašingtonas centrā, Masačuzetas un Ņūdžersijas avēniju krustojumā  (vietā, no kurienes redzams Kapitols), atklāts piemineklis komunisma upuriem. Pieminekļa veidošanai saziedots apm. 1 miljons ASV dolāru – visa summa no ASV  privātiem ziedotājiem vai no ārvalstīm (arī no Latvijas).

 

Atklāšanas runā prezidents Bušs atzīmēja, ka visu komunistisko režīmu nogalināto upuru skaits tiek vērtēts uz 100 miljoniem cilvēku. Atsevišķi viņš pieminēja Staļina laikā badā mirušos ukraiņus; preču vagonos uz arktiskiem apgabaliem deportētos lietuviešus, latviešus un igauņus; Lielā lēciena un Kultūras revolūcijas laikā nogalinātos ķīniešus; Pol Pota laikā noslepkavotos kambodžiešus, kā arī austrumvāciešus, kas nošauti mēģinājumos pārbēgt uz Rietumiem pāri Berlīnes mūrim. Viņš salīdzināja komunistu tirānus ar šodienas radikālā islāma teroristiem un secināja, ka neviens no viņiem nevarēs izdzīvot; viņš arī brīdināja, ka ļaunums ir reāls un ka ar to jācīnās.   

 

Pieminekļa atklāšanā piedalījās arī Latvijas pārstāvji, tai skaitā no politiski represēto organizācijām Benita Eglīte un Ilmārs Knaģis, kā arī ASV latviešu organizāciju pārstāvji.   

 

 

Lai apskatītu attēlus, noklikšķiniet uz [12. jūnijs attēlos]

 

 


Visas autortiesоbas aizsargвtas (c) RPRB 2006-2007