labais

 

Zinātniskā konference

Atsaucoties uz lietuviešu iniciatīvu “Komunismu – uz starptautisko tribunālu!”, Rīgas Politiski represēto biedrība organizēja zinātnisku konferenci “Totalitāro komunistisko režīmu noziegumu izskatīšanu nodot starptautiskam tribunālam”. Konference notika Rīgā, Kara muzeja telpās 2007. gada 16. jūnijā. Idejas autori – Lietuvas Komunisma noziegumu izpētes atbalsta fonds – ieteica vairāk kā 10 Vidus- un Austrumeiropas valstu represēto organizācijām rīkot savas konferences visām vienā datumā – 16. jūnijā, atzīmējot PSRS armijas ienākšanu Lietuvā 1940. gada 15. jūnijā, bet Latvijā un Igaunijā – 17. jūnijā.

Konferenci vadīja Rīgas Politiski represēto biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Lapiņš. Ar saviem ziņojumiem konferencē uzstājās 10 runātāji – vēsturnieki,  juristi, mākslinieki un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kā arī paši represētie. Kā konferences noslēguma dokuments tika pieņemts “Apsūdzības raksts”.

Referātu teksti tiek tulkoti angļu valodā. Apsūdzības rakstu, kā arī referātus paredzēts  nosūtīt Eiropas Parlamentam un citām starptautiskām organizācijām, Hāgas tribunālam, valstu valdībām un parlamentiem, kā arī to nacionālajām bibliotēkām.

Konferences programmu -  dalībnieku un viņu nolasīto referātu sarakstu var apskatīt, noklikšķinot uz [DOKUMENTS]. Apsūdzības raksts  ir lasāms, noklikšķinot uz [DOKUMENTS].  Šajā mājas lapā pašlaik ir pieejami arī šādi referāti:

Jānis Iesalnieks. Jaunatnes pretestības kustība padomju okupācijas laikā, jānoklikšķina uz [DOKUMENTS].

Imants Groskaufmanis. Dažas piezīmes par PSRS propagandu Latvijā, jānoklikšķina uz [DOKUMENTS].

 


Visas autortiesības aizsargātas (c) RPRB 2006-2013